POWRÓT do poprzedniej strony
03 grudnia 2022

Logo Centrum Zabawy i Edukacji Karuzella

SZÓSTY GRUDNIA - MIKOŁAJKI

SZÓSTY GRUDNIA - MIKOŁAJKI

Dzieci z niecierpliwością czekają na okres świąt Bożego Narodzenia i to nie tylko ze względu na prezenty. Chętnie włączają się też w świąteczne przygotowania. Warto zachęcić dziecko do wspólnego przygotowywania świątecznych potraw i dekoracji, np. pieczenia i ozdabiania pierniczków na choinkę.

Rodzinny projekt: PIERNICZKI

Niewątpliwie pierniki mają w sobie coś tajemniczego i egzotycznego. Jest w nich jakaś magia, może dlatego że ich ważnymi składnikami są przyprawy korzenne pochodzące niemal z całego świata: imbir, cynamon, kardamon, muszkat, goździki, a czasem nawet anyż! Zdumiewająca jest również pomysłowość i bogactwo form: Święty Mikołaj, dzwoneczki, choinki, gwiazdki, aniołki, serca i pocieszne renifery. A najważniejsze jest to, że świąteczne pierniki są elementem pięknej tradycji. Przy ich przygotowaniu spotykają się rodziny, jest okazja do rozmów, świątecznych wspomnień, zabawy i rozwijania plastycznych talentów. Takie chwile zacieśniają rodzinne więzy i zapadają w pamięć na całe życie. Zachęcamy do takiej kulinarnej przygody z pociechami. Będzie trochę bałaganu, rozsypanej mąki pod stołem, ale kto by się tym przejmował!

Z okazji 6 grudnia życzymy wszystkim dzieciom udanych świątecznych pierniczków przygotowanych w miłej rodzinnej atmosferze.

 

Icons made by www.flaticon.com/authors/smashicons

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Strona utworzona przez 

www.karuzella.edu.pl