POWRÓT do poprzedniej strony

Logo Centrum Zabawy i Edukacji Karuzella

07 kwietnia 2021

PRZEDSZKOLE 

Celem nadrzędnym naszego przedszkola jest dobro powierzonego dziecka. Dążymy do zapewnienia naszym podopiecznym jak najlepszych warunków rozwoju fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i społecznego.

Misją Karuzelli jest przygotowanie wychowanków do nauki w szkole, wyposażenie ich w kompetencje umożliwiające osiągnięcie sukcesu szkolnego, a także pomoc pracującym rodzicom w zapewnieniu dzieciom opieki wychowawczej.

 

Nasze priorytety to bezpieczeństwo, komfort i rozwój podopiecznych. Dbamy, by każde dziecko czuło się u nas otoczone serdecznością, życzliwym zainteresowaniem i empatią. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Pracujemy z małymi grupami, dzięki czemu dziecko może liczyć na więcej uwagi, wsparcia i zaangażowania ze strony nauczycieli. Łatwiejsze jest rozpoznawanie predyspozycji, postępów i potrzeb wychowanków.

 

Różnorodne zajęcia oparte na wymaganiach podstawy programowej wychowania przedszkolnego planujemy tak, by rozbudzać ciekawość poznawczą, rozszerzać wiedzę o świecie, doskonalić umiejętności językowe, matematyczne i praktyczne, kształcić dużą oraz małą motorykę, a także rozwijać wrażliwość na sztukę i zachęcać do własnej twórczości.

 

Za równie ważną uważamy sferę emocjonalną. Wychowujemy dzieci w atmosferze wzajemnej akceptacji i poszanowania dla odmienności. Poprzez własny przykład oraz umiejętne wsparcie nauczyciele kształtują w nich takie cechy jak: dobroć, wrażliwość, otwartość, wiara we własne możliwości, zaradność, życiowy optymizm. samodzielność, ale także umiejętność pracy w zespole. Dużą wagę przywiązujemy do wpajania dzieciom zasad kultury osobistej.

 

 

 

 

Icons made by www.flaticon.com/authors/smashicons

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Strona utworzona przez 

www.karuzella.edu.pl