Żłobek

Żłobek

Małe Przedszkolaki to grupa, w której opieka łączy się z wychowaniem. Tworząc KARUZELLĘ przyjęliśmy za swój priorytet wspieranie dziecięcej samodzielności. Wiemy, że dla wszystkich Maluchów każda okazja do odrobiny „niezależności” jest nie tylko największą radością, ale i cennym doświadczeniem.

Opieka sprawowana jest w godzinach 7.00-18.00

Zapraszamy Dzieci od 1 do 2 lat (od 2 lat zapraszamy do grup przedszkolnych: Biedronki 2-3 lata oraz Tygryski 3-5 lat)

Zajęcia adaptacyjne po podpisaniu umowy.

Rezerwacją miejsca jest wpłata bezzwrotnego wpisowego w wysokości 500 zł.

Wpisowe uwzględnia kwotę 150 zł na ubezpieczenie i pomoce plastyczno-dydaktyczne (na rok).

Proponujemy opiekę indywidualną nad Dzieckiem. Każde Dziecko śpi i spożywa posiłki według własnego rytmu.

 

METODY PRACY

METODA AKTYWNOŚCI WG M. & CH. KNILLÓW

Polega ona na sekwencji ruchów angażujących poszczególne części ciała w rytm muzyki. Dany ruch trwa chwilę, wkrótce potem zapowiadany jest kolejny, tak aby Dziecko skojarzyło i rozpoznawało poszczególne sekwencje ruchowe. Ćwiczenia te pobudzają całą sferę sensomotoryczną Dziecka, rozwijają jego procesy poznawcze i zachęcają do podejmowania wysiłku, uczestniczą w nich opiekunki. Po każdym ćwiczeniu następuje odpoczynek przy spokojnej muzyce, przez co Dziecko uczy się relaksacji, głębokiego oddychania i wyciszenia się.

PANTOMIMA I TEATRZYKI

Połączenie ruchu, gestu, mimiki – właściwie każdą sytuację można wyrazić ruchem, dlatego pantomima jest bardzo przydatną metodą już w pracy z dziećmi młodszymi. Pozwala ona na ujawnianie swoich uczuć, oraz emocji. Pantomima stwarza wspaniałe sytuacje, w których wyobraźnia uaktywnia się jednocześnie u osoby prezentującej pantomimę w różnych sytuacjach, jak również u jej odbiorcy.
Wykorzystanie pacynek do opowiadania bajek, odgrywanie ról, naśladownictwo sprawia Maluchom ogromna radość i satysfakcję.

METODA MALOWANIA 10 PALCAMI

Malowanie dziesięcioma palcami, ma wiele wspólnego z naturalną skłonnością do paćkania się w substancjach o konsystencji błota, gęstych farb. Walory tej metody to: pomoc w pokonywaniu lęków, uwalnianie się od zahamowań, wzmacnianie wiary we własne siły, pobudzanie ekspresji fantastycznej oraz wartości diagnostyczne. Malowanie palcami jest wykorzystywane do nadania swobody wzorcom ruchowym, do uzyskiwania płynności ruchów przez pociechy.

ZABAWY BADAWCZE

Naturalną metodą poznawczą stosowaną przez Dzieci jest aktywność badawcza, występuje ona w dwóch postaciach. Pierwsza to samodzielne odkrywanie świata. Dziecko ma tu pełną swobodę działania, samo wyznacza sobie tempo i czas pracy, ale jednocześnie jest to uczenie się drogą prób i błędów. Drugi sposób odbywa się pod kierunkiem nauczyciela. Nauczyciel zajmuje tu rolę inicjatora sytuacji, udostępnia stosowne metody i pomoce badawcze, ukierunkowuje go podczas badań i eksperymentowania.

ZABAWY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

Opiekunki prowadzą ciekawe zajęcia posługując się metodami dydaktycznymi, które pomagają: wspieranie procesu budowania poczucia własnej wartości u Dzieci poprzez wzajemną akceptację i stosowanie pochwał, w rozpoznawaniu, kontrolowaniu i wyrażaniu własnych uczuć przez dzieci Maluchy uczą się jak radzić sobie z tak zwanymi uczuciami trudnymi, rozwiązywać konfliktów w grupie metodą pokojową, usamodzielniać się.

BAJKOTERAPIA

Zajęcia poprzez czytanie bajek dla Dzieci. Jej celem jest wywołanie odprężenia oraz uspokojenia. Fabuła bajki zawsze dzieje się w miejscu bardzo dobrze znanym Dziecku, ale jednocześnie spokojnym, przyjaznym oraz bezpiecznym. Bohater wszystkimi swoimi zmysłami doświadcza miejsca, w którym przebywa, co sprawia, że również Dziecko odbiera bajkę swoimi wszystkimi zmysłami. Relaks ma za zadanie odprężyć mięśnie Dziecka i pojawienie się zadowolenia, zainteresowania czytana bajką.

MUZYKOTERAPIA

Zajęcia poprzez słuchanie muzyki. Muzykoterapia to systematyczne i metodyczne zastosowanie muzyki w procesie rozwoju osobowości małego Dziecka. W oddziaływaniach pedagogicznych muzykoterapia to forma psychoterapii i reedukacji, która posługuje się muzyką i jej elementami. W trakcie zajęć z muzykoterapii ćwiczona jest także koncentracja uwagi, czekanie na swoją kolej, umiejętność podporządkowania się określonym regułom.

Proponujemy zajęcia tematyczne (naśladowcze, twórcze), zajęcia i zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne (rozwój zręczności koordynacji ruchów). Kładziemy szczególny nacisk na rozwój umiejętności społecznych, rozwój motoryki małej i dużej, oraz na gry i zabawy w grupie.

Stosujemy m.in. metody pracy oparte na wizualizacji, bajkoterapii, metodę malowania dziesięcioma palcami, metodę ruchu rozwijającego Weroniki SHERBORNE, metodę ekspresji ruchowej Carla Orffa, metody oparte na tańcach integracyjnych wg KLANZA.

Wprowadzamy elementy integracji sensorycznej.

 

PAKIETY

PAKIET PORANNE PTASZKI (godz. 7/8 – 12:00)

1 350 zł (śniadanie, zupa)

PAKIET MALUCHA (godz. 7/8 – 18:00)

1 600 zł (śniadanie, obiad – zupa i drugie danie, podwieczorek)

Każda dodatkowa godzina pobytu to koszt 40 zł.

DODATKOWO PROPONUJEMY DO PAKIETÓW:

 • rabaty na organizację urodzin w KARUZELLI dla każdego Dziecka
 • rabat na zajęcia dodatkowe dla Dziecka i Rodzica

 

ZAJĘCIA DODATKOWE W RAMACH PAKIETÓW

 • zajęcia ogólnorozwojowe – według planów miesięcznych wywieszanych w placówce,
 • sensoryka – poznawanie świata wszystkimi zmysłami,
 • arteterapia,
 • zajęcia plastyczno-techniczne,
 • zajęcia rytmiczno-taneczne,
 • język angielski (osłuchiwanie się z językiem),
 • gimnastyka,
 • opieka psychologa,
 • udział w przedstawieniach teatralnych,
 • Gordonki – zajęcia umuzykalniające,
 • dietetyka w ramach czesnego,
 • wykwalifikowana i kreatywna kadra,
 • każdy wychowawca ma ukończony kurs pierwszej pomocy.

UBEZPIECZENIE

Opłata na ubezpieczenie jest zawarta w kwocie 500 zł wpisowego pobieranej w dniu dokonania rezerwacji miejsca.

 

WYŻYWIENIE

Dzieci w grupie żłobkowej korzystają ze świeżych, smacznych i zdrowych posiłków, dostarczanych przez sprawdzoną firmę cateringową, która specjalizuje się w przygotowywaniu posiłków dla Dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym (śniadanie, zupa, drugie danie, podwieczorek).

W przypadku Dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię. Jest możliwość zamówienia diety wegetariańskiej.

Proponujemy urozmaicone menu. W każdym posiłku jest mnóstwo witamin. W grupie małych Przedszkolaków jest możliwe przyniesienie własnego posiłku, który podamy Twojemu Dziecku.

Woda do picia dla Dzieci dostępna jest w salach.

 

ZGŁOSZENIE

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą małych Przedszkolaków, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia warunków umowy.